Древній Галич

Вартість туру – 1000 гривень з дитини

Розпочнеться наша подорож у маленькому містечку Рогатин. Це батьківщина дружини Сулеймана ІІ Пишного – Роксолани та братів Рогатинців. Це – чарівне галицьке містечко з чудовими пам’ятками сакрального мистецтва. Дерев’яна церква святого Духа (1598р.) є однією із найдовершеніших зразків галицької народної дерев’яної архітектури, належить до найцінніших сакральних споруд світу та занесена в список світової спадщини ЮНЕСКО. У ній знаходиться унікальний п’ятиярусний ренесансно-бароковий іконостас (1650р.), який є одним із трьох найстаріших іконостасів України.

Також привертають увагу костел св. Миколая та Анни (XV ст.), збудований в готично-ренесансному стилі та готично-барокова церква Різдва Пресвятої Богородиці (XV ст.).

Потім ми пройдемо вуличками міста, яке тепер має назву Галич. Там, на високому пагорбі Галич-гори,  на правому березі річки Дністер височіє Старостинський замок, що в минулому був потужною фортифікаційною спорудою. Крім замку, в місті є цікава архітектура, симпатичні пам’ятники і зони відпочинку.

А на території древнього городища ми оглянемо Музей етнографії . Будівлі, що знаходяться на території музею, відтворюють «мікросела» чотирьох регіонів Прикарпаття: Покуття, Гуцульщини, Бойківщини та Опілля. Всередині кожного житла є своєрідний етнографічний музей з одягом, меблями, посудом відповідно до місцевості, з якої привезли хату.

Тоді нас чекає місце неймовірної, майже містичної сили і краси. Це древній Галич, колишня столиця могутнього і величного Галицького князівства. Щоправда, той літописний Галич був там, де тепер невелике село Крилос. Отже, нас чекає не лише музей історії древнього міста, а й руїни одного з найбільших храмів середньовічної Європи, Галичина могила – своєрідна піраміда-усипальниця засновника Галича, а ще Княжа криниця, вода з якої має магічні  властивості. Саме там, поряд з Галичиною могилою, ви відчуєте зв’язок поколінь, зрозумієте, який потужний наш рід і наша історія.

Другий день подорожі  ми проведемо в одному з найгарніших міст України. Колишній Станиславів досі несе на собі відбиток епох польського і австрійського панування, водночас залишаючись цілком українським містом. Молодше покоління мешканців з любов’ю називає своє місто Франик, і ми переконані, що фонтани, пішохідні вулички, зони відпочинку, сквери, а також цікава європейська архітектура надихнуть і вас любов’ю до славного міста. Ми відвідаємо оглядовий майданчик на міській ратуші, оглянемо найцікавіші храми міста, вам точно сподобається знаменита «стометрівка» – пішохідна зона в центрі Івано-Франківська. Ну й не можна ж бути у Франеку, і не пообідати в знаменитій «Десятці» – завжди смачна їжа, доступні ціни, великий вибір страв і дуже немалі порції точно втамують ваш голод.

По обіді ми прогуляємося парком імені Шевченка, який відомий ще з вісімнадцятого століття як Звіринецька діброва. Не оминемо й міське озеро, яке, хоч і не таке велике, як у Тернополі, але все ж чудово облаштоване і дає простір для численних фотосесій. І завершимо ми цей день розвагами в місцевому аквапарку «Цунамі».