Легенди Поділля

Вартість туру – 1135 гривень з дитини

Спочатку ми помандруємо до урочища Бакота на території Національного природного парку «Подільські Товтри». На Білій Горі, що височить над Дністром, ще в дванадцятому столітті було засновано скельний монастир, який і досі приваблює паломників з усієї України. Сама ж Бакота – колишня столиця Пониззя, затоплена під час спорудження Дністровської ГЕС у сімдесятих – вісімдесятих роках минулого століття. Переконані, що пейзажі Бакоти ви не забудете ніколи!

Вам буде запропонована вечірня прогулянка Кам’янцем-Подільським. Це третє за кількістю пам’яток місто України. Cконцентровані пам’ятки у СТАРОМУ МІСТІ – на унікальному острові, утвореному скелястим КАНЬЙОНОМ р.Смотрич. Десятки старовинних будинків, храмів і фортечних споруд сама історія тут вписала в мальовничий ландшафт, що був би вартий уваги і сам по собі. Тут переплелися сліди і впливи різних народів і релігій. Чого вартий хоча б ТУРЕЦЬКИЙ МІСТ, який почали будувати римляни, переробили турки, а модернізували німці. Або мусульманський МІНАРЕТ З МАДОННОЮ нагорі. А перлиною “Квітки на камені” (як часто звуть Кам’янець) є чудова СТАРА ФОРТЕЦЯ. ЇЇ нічна підсвітка просто вражає і заворожує.

Дорогою з Кам’янця-Подільського до Хотина ми зупинимося в селі Жванець, щоб помилуватися мальовничим краєвидом на руїни фортеці XV ст, що височіють на скелі над річкою Жванчик.

Також Ви побачите одну з найстаріших фортець України, твердиню, що стоїть на Дністрі – Хотинську. На відміну від багатьох інших, вона не перебудовувалась з чотирнадцятого століття, тому й виглядає цілісним автентичним оборонним замком, без будь-якого натяку на пишноту, властиву пізнішим спорудам.

Далі наш шлях проляже до села Кривче, де ми відвідаємо найбільш досліджену печеру в Тернопільській області – гіпсову Кришталеву печеру. Її розвідана протяжність – 23 кілометри. Але ми пройдемо маркованим лабіринтом печери  лише 2 км. Протягомі року тут тримається постійна температура близько 12 градусів й 95% вологість. На стінах та склепіннях Кришталевої печери виблискують кришталиками темно-коричневого гіпсу химерні витвори природи, вимиті водами стародавнього Сарматського моря. Звідси і її назва. Тут Ви побачите багато химерних створінь, що живуть у печері: буйвіл, крокодил, змія, барабан, ліжко печерної людини та, звичайно ж, Володар печери «Кришталевої» та красуня Наталка.

Завершимо ми нашу мандрівку прогулянкою «файним містом» Тернополем. Так, тут не збереглось давніх пам’яток, але місто має свій особливий галицький шарм. Чудова пішохідна зона з численними цікавими пам’ятниками виглядає дуже по-європейському. А в центрі міста розташований найбільший у Європі штучний став з невеликим острівцем, до якого ми зможемо прогулятися. Місто зачарує вас з першого погляду, і вам неодмінно захочеться повернутися сюди ще не раз.