Місто над Південним Бугом

Вартість туру – 1060 гривень з дитини

Свою мандрівку ми розпочнемо в старовинній Меджибізькій фортеці. Ренесансна твердиня розташована на перехресті Кучманського та Чорного шляхів, її значення в часи Коріятовичів важко переоцінити. Лицарська вежа та Офіцерська башта, палацовий комплекс – усе це ви зможете побачити, ніби поринувши в атмосферу українського середньовіччя, коли замок мав офіційний статус королівського.

А далі нас чекає Вінниця — найбільше місто Поділля, розміщене на перехресті головних шляхів з Києва, Львова, Одеси, що розвинулось на берегах річки Південний Буг. Напевне, саме тому місто поєднує у собі безліч культур, так як навіть на центральній вулиці, Соборній, через дорогу співіснують собор, костел і синагога, а в самому місті можна з Варшави потрапити на Париж, прогулятись через Корею на Єрусалим і відвідати Чорнобиль лише за годину, тому що місто радо зустрічає нових поселенців і назавжди зберігає згадку про них. Історія Вінниці наповнена легендами, починаючи із версій про заснування міста і її назву, закінчуючи дбайливим переплетінням вуличок, які ще декілька століть тому спускались у лабіринти-катакомби, та досі приховують таємниці минулих століть. Символом міста є Водонапірна вежа, яка за час свого існування змінила не тільки мешканців, але і своє призначення. А від вежі можна потрапити на дві набережні: одна веде до всім відомого фонтану Рошен, де панує настрій свята і шум води переплітається з радісним гомоном людей, в той час як інша набережна, це колишній притулок яхт-клубу, і зараз охоплена полоном парку, створює атмосферу спокою та усамітнення.

У Вінниці народився український письменник Михайло Коцюбинський – геній новели, людина непересічного таланту і патріот України. Звичайно, ми не можемо оминути увагою його садибу на колишньому вінницькому присілку, яку господарі називали Абазівка. Працівники музею намагалися відтворити той інтер’єр, який був за життя Коцюбинського. Садиба має п’ять кімнат, тут є маленька кухня з автентичною піччю, вітальня, де збиралися гості, проходили літературні вечори, кімната, де відпочивав і писав Коцюбинський. Чудове подвір’я потопає в зелені рослин, частина яких має свої легенди.

Наступний ранок ми розпочнемо з відвідання містичних підземель отців-капуцинів. Підземелля монастиря ділиться на дві частини: крипти під храмом і монастирські підвали. Крипти під храмом призначалися для поховань монахів і визначних жителів міста. Натомість у монастирських підвалах зберігалися вирощені в монастирському саду плоди, виготовлений на пасіках мед та пиво, яке варилося для виготовлення пивного супу, який роздавався убогим і хворим, особливо під час епідемій.

А тоді нас чекає прогулянка на катері мальовничою річкою Південний Буг.

По обіді ми відвідаємо фабрику «Рошен», де ви побачите, як виготовляються знамениті українські солодощі.  Ви матимете змогу відчути себе справжніми кондитерами, одягнувши санітарний одяг перед тим, як відвідати виробництво та зробити фото на згадку. Екскурсія проходитиме  у виробничому цеху, де ви побачите  процес виготовлення цукерок “Шоколапки” або “Корівка”.

Наприкінці екскурсії школярі діляться враженнями з екскурсоводом, а тоді кожен отримує солодкий подарунок.

І насамкінець відвідаємо ще один вінницький унікальний музей – музей повітряних сил Збройних сил України. Розташований він на території штабу командування повітряних сил ЗСУ.  У музеї зібрана величезна кількість зразків авіаційної, зенітно-ракетної, радіолокаційної техніки різних часів. Експозиція налічує 16 літаків різних класів, починаючи від навчального літака Як-11 і закінчуючи винищувачем четвертого покоління Су-27, а також 4 гелікоптера. Особливий інтерес представляють пускові установки зенітно-ракетних комплексів С-300В1, С-300ПС, С-200В “Вега”, С-125М1 “Нева”, “С-75м2” Волхов “, Бук-1М”.