Таємничі скелі сторожової застави

Вартість туру – 1160 гривень з дитини

Ми з вами два дні проведемо на Бойківщині – одній з етнографічних земель України. Найцікавішим містом історичної Бойківщини є Болехів.  Більшість пам’яток міста – охайні і відреставровані.  А цікавинок в місті багато: ратуша, синагога, костел, солеварня, ряд чудових вілл, міські кам’яниці, польський цвинтар. Все дуже зручно і компактно розташовано. Серце Болехова – колишня площа Ринок, де височіє романтична міська ратуша.

І звичайно, Болехів тісно пов’язаний з іменем Наталії Кобринської. Вам нічого не говорить це ім’я? Саме час дізнатися! Бо пані Наталя була однією з організаторок жіночого руху в Україні, інтелектуалкою і красунею. Зокрема, вона організовувала збір підписів за право жінок навчатися в університетах та гімназіях. В основі експозиції музею – різноманітні пам’ятні предмети, пов’язані з життям та творчою діяльність Наталії Кобринської. Серед експонатів – особисті речі, твори, нариси, листи, портрети та фотографії літераторки, рушники, предмети інтер’єру.

А далі нас чекає неймовірне місце, яке називають Скелями Довбуша. Хоча фортеця тут існувала задовго до того, як ватажок опришків гуляв цими горами. Вас здивують неповторні форми величезних скель, гігантських каменів, які нагадують химерні образи тварин та різних дивовижних істот. Пройдіться потаємними стежками й ходами, через темні ущелини, і, можливо, ви побачите образ мужнього лева або серце сміливого Олекси Довбуша. Якщо до кам’яного серця доторкнутися рукою та загадати бажання, то воно обов’язково здійсниться. Цікавою є легенда про Мертве озеро, яке знаходиться на висоті 900 метрів. Кажуть, що саме тут Довбуш сховав свої скарби.  Особливо приваблює туристів таємниче місце – «Чортова ущелина». Вона 20 сантиметрів завширшки. Якщо вірити легенді, то ті, хто пройде через неї, позбудуться гріхів. Так що доведеться прикласти багато зусиль, щоб влізти в цю маленьку щілину. А ще ми піднімемося на скелі, і вам перхопить дух від краси навколишніх гір.

І насамкінець ми відвідаємо одну з найбільших духовних святинь українського народу – Гошівський монастир. Храм стоїть на високій горі Ясна. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи. Без перебільшення, більш мальовниче місце в Галичині навряд чи можна знайти. Великої популярності храм набув на початку XVIІІ ст. завдяки чудотворній іконі Матері Божої. Люди стверджують, що ця реліквія має силу, яка здатна зцілювати сліпих, паралізованих, душевно хворих та інших людей, позбавлених фізичного і душевного здоров’я. На дзвіниці Гошівського монастиря встановлено карильйон – другий на теренах України та перший на заході, який складається з 52 дзвонів. На ньому можна виконувати церковні мелодії чи твори класичної музики.

Другий день ми розпочнемо в Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки. Тут пропонують переглянути інтерактивну експозицію, що розповідає про місцеву природу та, зокрема, лісову екосистему Карпат, місцеву історію – розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення Вигодської вузькоколійки, етнографію, народні ремесла. Музей сучасний і дуже цікавий. А вже після цього ми проїдемо власне цією вузькоколійкою, яку часто називають «Карпатським трамваєм».  Чотиригодинна подорож проходить надзвичайно мальовничим маршрутом по найгарніших та найекологічніших місцях Карпат. Трамвайчик неспішно повезе вас вздовж берегів чистої ріки Мізунка казковими місцями, що іноді перетворюються у справжню екзотику, особливо коли гори нависають над потягом, а колія повторює серпантин ріки і проходить так близько до краю берега, що здається, ніби потяг ось-ось пірне у воду. Під час подорожі можна відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення заповідник Ширковець, скуштувати цілющої мінеральної води з джерела Нафтуся та найчистішої в Карпатах води з гірського джерела Дюзркач.

І завершимо ми мандрівку короткою екскурсією містом Долина. Нас чекає краєзнавчий музей «Бойківщина» з цікавою і різноманітною експозицією. Саме ж містечко складно назвати туристичним центром, зате воно чи не тисячу років було центром українського солевидобутку. Це і є його справжньою родзинкою, про яку ви дізнаєтеся під час екскурсії.

І завершимо ми мандрівку короткою екскурсією містом Долина. Нас чекає краєзнавчий музей «Бойківщина» з цікавою і різноманітною експозицією. Саме ж містечко складно назвати туристичним центром, зате воно чи не тисячу років було центром українського солевидобутку. Це і є його справжньою родзинкою, про яку ви дізнаєтеся під час екскурсії.