Волинь козацька і княжа

Вартість туру – 310 гривень з дитини

Землі України досі зберігають у собі сліди багатьох битв. Одним з таких боїв влітку 1651 року була битва, яку згодом назвали Берестецькою (поблизу сіл Пляшева і Острів). Тоді війська, зібрані і очолювані Богданом Хмельницьким, зазнали поразки, а багато запорізьких козаків та селян, що приєдналися до них, загинули від куль і шабель вояків армії польського короля Яна Казимира, які протистояли їм. Їх непоховані останки, особисті речі та зброя залишилися на полі бою, в торф’яному ґрунті, на багато років…
На початку 20 століття на місці битви, на острові Журавлиха, почав утворюватися комплекс майбутнього музею-заповідника, який зараз має офіційну назву Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», також відомий багатьом під назвою «Козацькі могили».

Поруч з комплексом ми відвідаємо ще два історичних місця. Перше – це острів Гайок, де 300 козаків прикривали переправу оточених військ Хмельницького. Друге – Козакова яма, невелике озерце посеред болота. За документами та переказами – місце загибелі останнього з 300 козаків. Цей козак, ховаючись за дерев’яним човном, настільки вперто і непохитно відбивався мушкетом і косою від оточуючих його ворогів, що польський король Ян Казимир запропонував йому зберегти життя, якщо той здасться в полон. На що отримав рішучу відмову пораненого героя.

Потім ми відвідаємо культурно-археологічний комплекс «Пересопниця», що складається з археологічного музею, музею української Першокниги і музею-скансену «Княже місто», де ви познайомитесь з історією древнього міста Пересопниця, адже колись тут була столиця удільного князівства Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Після зруйнування міста монголо-татарами, тут залишився уцілілим княжий некрополь – Пречистенський православний чоловічий монастир, де протягом 1557-1561 років було створено національний продукт ренесансної культури – ПЕРЕСОПНИЦЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ, перший повний переклад із староболгарської мови на давньоукраїнську Святого Письма.

А на дерев’яних стінах відтвореної давньої фортеці ви зможете відчути себе частиною українського середньовічного воїнства – адже тут можна влаштувати справжні бої! Правда, під наглядом дорослих і з дотриманням правил безпеки.