Містика палаців і скель

Вартість туру – 355 гривень з дитини

Першою нашою зупинкою буде село Підкамінь. Там розміщена унікальна пам’ятка природи — скелястий велетень, розташований на високому узгір’ї на північно-східній околиці селища, прозваний в народі Чортовим Каменем. Є припущення, що за часів язичництва цей камінь використовувався як капище або жертовник, а пізніше там були фортеця і монастир. З вершини гори відкривається чудовий краєвид.

А навпроти Каменя височить Домініканський монастир (XV-XVIII ст.). Тепер це монастир Походження дерева Хреста Господнього студійського уставу. Тривають роботи з відновлення комплексу, тому ми проведемо там лише оглядову екскурсію.

Далі нас чекають Підгірці, які в часи розквіту називали українським Версалем.  Вони й зараз вражають пишнотою ренесансної архітектури і зачаровують неймовірними краєвидами. І хоч палац тривалий час перебуває в стані реставрації, його краса заполонить ваші серця. Це одна з кращих пам’яток пізнього Ренесансу. Замок будувався для відпочинку та розваг, і був відомий своїм театром, балами та полюванями. Неповторного вигляду замковому комплексу надавав парк.

Також ми відвідаємо Підгорецький монастир. Його було  споруджено протягом 1706-1750 рр. на місці давньоруського монастиря, засновником якого була легендарна княжна Олена — дочка белзького князя Всеволода. Відродженню та розбудові монастиря сприяла родина Даниловичів, родовим помістям яких був Олеський замок. Комплекс складається з трьох основних споруд: церкви, будинку келій та дзвіниці. Монастир вважають однією з визначних пам’яток барокової архітектури галицької школи.

Заїдемо ми й на Пліснеське городище. Пліснеськ був одним з наймогутніших міст Київської Русі, тому й Пліснеське городище є унікальною середньовічною пам’яткою археології.  Воно вже більше 200 років досліджується археологами. Згадка  про поселення є у літописі “Слово о полку Ігоревім”.

Насамкінець нас чекає прогулянка мальовничими вуличками Бродів. Свого часу це був один з найбільших торговельних центрів Східної Європи, «вільне місто».  У Бродах збережена планувальна структура, яка дозволяє віднести місто до так званих “ідеальних міст”, які розбудовувалися в пізньосередньовічній Європі. І хоч місто дуже постраждало протягом двох світових воєн минулого століття, воно залишається цікавим туристам.