При дворі князів Острозьких

Вартість туру – 260 гривень з дитини

Одноденна екскурсія до Острога стане для вас приємним, а може й несподіваним відкриттям. Древнє місто, що в часи середньовіччя тривалий час було осередком українського політичного і духовного життя, відкриє вам свої таємниці і подарує незабутні години спілкування з історією. Замок має своєрідне архітектурне обличчя, адже ця споруда не лише служила помешканням князів, а й була надійною обороною від частих у роки раннього середньовіччя татарських набігів.
Шляхетський давній рід князів Острозьких перетворив місто на епіцентр культурного і духовного розвитку. Кілька століть саме Остріг був тим якорем, що утримував від знищення українську ідентичність. Тут працював першодрукар Іван Федоров, тут князь Василь-Костянтин Острозький засновує знамениту академію, тут плекалась рідна церква і виховувались покоління воїнів, здатних захистити державу. Без перебільшення можна сказати, що в часи розквіту князівські володіння Острозьких були справжнім українським королівством.
Також ми відвідаємо знаменитий Межиріцький монастир. Монастир-фортеця, що височить над дзеркалом ставка, вже здалеку заворожує. Нагромадження оборонних мурів та веж у синтезі із хрестами та банями церков нагадує декорацію із казкового фільму. Цей видатний архітектурний ансамбль є одним із найстаріших культово-фортифікаційних об’єктів України.
Окрасою міста стала відроджена Острозька академія. Гармонійне поєднання середньовіччя і модерну створює особливу ауру, властиву таким знаменитим університетським містечкам, як Кембридж і Оксфорд. Вас приємно здивує сучасна і стильна споруда Наукової бібліотеки університету, яка є найкращим інформаційним центром у нашій області. А прогулянка самою академією і її територією змусить вас, незалежно від віку, відчути палке бажання стати студентом найстарішої української «альма-матер». А ще в музеї при академії постійно відбуваються цікаві виставки.
Ми також зробимо коротку зупинку біля Татарської вежі, яка внаслідок реалізації грантового проекту отримала нове дихання і має тепер назву «Культурний барбакан». Що таке «барбакан» і чому вежа «татарська», ви дізнаєтеся під час подорожі.
Не оминемо і Луцьку браму, в якій розміщено Музей книги. Свого часу люди були готові віддати всі свої статки за доступ до знань, які зберігалися в книгах. Маючи доступ до інформації через сучасні засоби передачі знань, ми недооцінюємо і самі знання, і книги. Якраз у Музеї книги можна повернутися до витоків просвітництва, відчути зв’язок з поколіннями наших предків, що вчилися і будували нам цивілізований світ.
Дорогою додому обов’язково відвідаємо джерело Святого Миколая в мальовничій Гільчі, де зупинялося багато відомих українців попити цілющої води і помилуватися красою волинського села.
За бажанням за додаткову плату ви зможете піднятися на вежу нового корпусу Академії і оглянути чудову панораму навколишньої місцевості і самого Острога.