Від Драгобрату до древнього Галича

Вартість туру – 1615 гривень з дитини

Нас чекає справжнісінький центр Європи! І розташований він у селі Ділове – саме так визначили географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні. Туристи дуже люблять доторкнутись до центру Європи та загадати бажання. Місцеві кажуть, що після того, як доторкнешся до пам’ятного знаку, обов’язково вирушиш у мандри Європою. Навіть, якщо ти цього не планував.

Потім ми приїдемо в село Кваси, названі так через “квасну”, тобто мінеральну воду, якої тут на кожному кроці по джерелу! Мальовниче селище, оточене височенними горами, радо зустріне вас. Мало хто знає, але  у Квасах — більше 80-ти джерел мінеральних вод (а хтось з місцевих скаже, що й всі 200 — просто місця знати треба, де та вода живильна струменить!). Лікувальні властивості мінеральних вод — “квасних”, як кажуть тут — масово почали використовувати ще за часів Австро-Угорщини, а в середині ХІХ століття тут було збудовано водолікарню та купелі “Буркут”.

А завершиться день відвіданням водоспаду Труфанець. Це найвищий водоспад на Закарпатті! Вода тут падає з висоти 36 метрів, утворюючи систему з п’яти мальовничих каскадів.

Другий день – захоплююча мандрівка! Ви оберете або підйом на гору Близниця, або мандрівку до високогірного озера з дивовижною назвою Герешаска. У будь-якому випадку вам гарантовані найгарніші краєвиди з найбільш високогірного курорту України. Драгобрат – це справжня легенда для всіх, хто любить гори. І ви станете частиною цієї легенди.

Першою нашою зупинкою останнього дня мандрівки буде Яремче – відомий кліматичний курорт, що розташований між живописними горами в мальовничій долині річки Прут. Тисячі людей милуються щороку каскадним водоспадом  Пробій  (Яремчанський Гук) та дерев’яним рестораном «Гуцульщина». Сувенірний ринок Яремче  — мекка народно-прикладного мистецтва.  З умілих і працьовитих рук місцевих майстрів виходять писанки, різблені, інкрустовані й випалені дерев’яні вази, шкатулки, тарілі, ложки, діжки, різноманітний керамічний посуд, куманці, кахлі, скульптурки, вишиті й ткані сорочки, рушники, килими й верети, ліжники, вироби з бісеру, металу й шкіри.

Продовжимо ми нашу подорож у столиці Прикарпаття – Івано-Франківську. Колишній Станиславів досі несе на собі відбиток епох польського і австрійського панування, водночас залишаючись цілком українським містом. Молодше покоління мешканців з любов’ю називає своє місто Франик, і ми переконані, що фонтани, пішохідні вулички, зони відпочинку, сквери, а також цікава європейська архітектура надихнуть і вас любов’ю до славного міста.

І завершимо цей день у містечку, що колись було столицею могутнього королівства – в древньому Галичі. Власне тут був один із наймогутніших осередків нашої державності, тут народжувався і загартовувався у переможних звитягах галицьких полків на чолі з мудрими князями український дух. Тут укладали державні документи, писали Літописи, переписували і друкували Євангелія, інші твори мистецтва. Тут споруджували білокам’яні храми, подібних до яких не було у всьому світі, тут працювали славнозвісні галицькі зодчі та майстри ювеліри. Ви будете вражені побаченим у Галичиній могилі, а відчуття цілковитого перенесення в часи князівської держави переслідуватиме вас весь час мандрівки територією історичного заповідника.