До міста Святого Мартіна

Вартість туру – 1745 гривень з дитини

Розпочнемо ми нашу мандрівку в замку Берегвар, який тепер має назву санаторій «Карпати». Колись романтичний палац слугував резиденцією та мисливським будинком для шляхетної родини графів Шенборнів. На санаторій він перетворися лише 1946 року, коли у цих краях не лишилось і натяку на аристократів. Казковий вигляд споруди — данина модному наприкінці XIX ст. стилю під назвою “неоромантизм”. Архітектори ніби дійсно прагнули відтворити в реальності казкові палаци, поєднуючи елементи готичної та романської архітектури. А ще на території палацу є знамените джерело молодості і краси, водичкою з якого ви обов’язково вмиєтеся.

Далі нас чекатиме фортеця,  що була свідком однієї з найдраматичніших історій  кохання у Європі. Тут, у замку Сент-Міклош, угорська княгиня  Ілона Зріні зустрічалась із графом Імре Текелі — трансільванським аристократом, очільником повстанців-куруців. Їх взаємне, але трагічне кохання стало легендою, і саме про нього вам розкажуть у стінах древньої фортеці.

І завершимо ми цей день відвіданням замку Паланок і прогулянкою містом, покровителем якого є Святий Мартін, – Мукачевом. Велична фортеця, що височіє над містом, — головна атракція стародавнього Мукачева. Затишне закарпатське містечко розташоване на берегах ріки Латориці. Воно було зведене на рівній, майже пласкій місцевості, без схилів і пагорбів. Якщо дивитись на місто зверху, здається, ніби воно лежить перед глядачем на долоні. Тим величніше здіймається над Мукачевом замок — за фундамент йому править гора вулканічного походження.

Наступного дня ми вирушимо до замку в селі Середнє. Це унікальна споруда, бо будували фортецю таємничі тамплієри, – чернечий лицарський орден, що прославився пошуками Святого Грааля. Що тамплієри шукали на наших землях, дізнаєтеся під час екскурсії до замку.

Далі нас чекає Ужгородський замок і саме місто Ужгород.  Заснування замку датується 9 століттям і пов’язується із легендарним князем Лаборцем. Фортеця на той час була дерев’яною, що складалася із дитинця і частоколу. Угорці напали на князівство Лаборця і спалили замок. У 10 столітті територію цитаделі завойовують угорці, які розпочинають будівництво нової споруди,

Сам Ужгород вам запам’ятається не менше, адже це місто затишної пішохідної Корзо, квітучих сакур, неймовірно смачних солодощів, а ще мініатюрних скульптур, які ми з вами шукатимемо під час прогулянки.

І насамкінець ви зможете досхочу накупатися в термальних басейнах комплексу «Золота Гора».
До послуг гостей п’ять термальних басейнів: один великий відкритий термальний басейн (t° +29°), маленький відкритий термальний басейн (t +39°), відкритий дитячий басейн, великий критий термальний басейн ( t° + 26°) та джакузі (t° + 34°) . На території є роздягалка, душеві, лоббі – бар та піцерія. За хімічним складом та температурою вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвих гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації. Схожі води є на курорті Котре у Франції, курорті «ЕМС» у Німеччині, і на знаменитому курорті Тепліце в Чехії.

Наступного дня нас чекає коротка прогулянка до водоспаду Скакало, що утворений гірськими потоками ріки Синявки. Він утворився на місці виверження вулканічних порід. Річечка утворює каскад струмків, які ніби скачуть з одного каменя на інший. Тому водоcпаду і дали таку несерйозну назву “Скакало”.

Завершенням подорожі стане підйом на гору Ловачка, висота якої всього 279м, тому шлях до вершини буде нескладним. Краєвид з гори оцінили ще кельти, які більше двох тисяч років тому заснували тут укріплене поселення, яке є найбільшим досі відомим кельтським поселенням в Україні.