До серця Галичини

Вартість туру – 1490 гривень з дитини

Розпочнемо ми нашу мандрівку в невеличкому селі Більшівці, яке щороку в липні стає багатолюдним місцем паломництва. Сотні прочан з України та Польщі приходять до Чудотворної ікони Матері Божої Більшівцівської, копія якої знаходиться у костелі Благовіщення (кармелітів), а оригінал – у Гданську. Костел Благовіщення є однією з найвизначніших і найбільш збережених пам’яток пізньобарокової архітектури ХVІІІ ст. Зараз костел переданий під опіку ченців-францисканців. Переконані, що вас вразить пишнота цієї дивовижно прекрасної споруди.

Далі наш шлях проляже до села Шевченкового. Тут знаходиться єдина білокам’яна церква княжої доби – храм Святого Пантелеймона. У 1194 р. його збудував галицько-волинський князь Роман Мстиславич і назвав на честь діда – київського князя Ізяслава, християнське ім’я якого було Пантелеймон. Церква збудована у романо-візантійському стилі, тому схожі храми можна зустріти у Німеччині та Угорщині. На стінах збереглися старовинні графіті, завдяки яким дослідникам вдалося прочитати його ранню історію. Навіть уявити складно, що чудово збереженій споруді майже дев’ятсот років!

А решту дня ми проведемо в захоплюючій мандрівці. Казкові букові діброви урочища «Вербівці» поруч із селом Темирівці приваблюють своєю первісністю, підземними річками та потічками, потужними джерелами, стрімкими скелями, глибокими карстовими лійками і печерами, що тягнуться вздовж лівого берега Лімниці. Ви матимете можливість побувати у декількох карстових печерах і гротах. Через масив, що є продовженням Карпатських гір, маршрут пролягає до стрімких скель, що тягнуться вздовж потічка. Місця справді прекрасні, і ви в цьому переконаєтеся.

Другий день подорожі  ми проведемо в одному з найгарніших міст України. Колишній Станиславів досі несе на собі відбиток епох польського і австрійського панування, водночас залишаючись цілком українським містом. Молодше покоління мешканців з любов’ю називає своє місто Франик, і ми переконані, що фонтани, пішохідні вулички, зони відпочинку, сквери, а також цікава європейська архітектура надихнуть і вас любов’ю до славного міста. Ми відвідаємо оглядовий майданчик на міській ратуші, оглянемо найцікавіші храми міста, вам точно сподобається знаменита «стометрівка» – пішохідна зона в центрі Івано-Франківська. Ну й не можна ж бути у Франеку, і не пообідати в знаменитій «Десятці» – завжди смачна їжа, доступні ціни, великий вибір страв і дуже немалі порції точно втамують ваш голод.

По обіді ми прогуляємося парком імені Шевченка, який відомий ще з вісімнадцятого століття як Звіринецька діброва. Не оминемо й міське озеро, яке, хоч і не таке велике, як у Тернополі, але все ж чудово облаштоване і дає простір для численних фотосесій. І завершимо ми цей день розвагами в місцевому аквапарку «Цунамі».

Третього дня нас чекає місце неймовірної, майже містичної сили і краси. Це древній Галич, колишня столиця могутнього і величного Галицького князівства. Щопрада, той літописний Галич був там, де тепер невелике село Крилос. З нього ми і розпочнемо. Отже, нас чекає не лише музей історії древнього міста, а й руїни одного з найбільших храмів середньовічної Європи, Галичина могила – своєрідна піраміда-усипальниця засновника Галича, а ще Княжа криниця, вода з якої має магічні  властивості. Саме там, поряд з Галичиною могилою, ви відчуєте зв’язок поколінь, зрозумієте, який потужний наш рід і наша історія.

А на території древнього городища ми оглянемо Музей етнографії . Будівлі, що знаходяться на території музею, відтворюють «мікросела» чотирьох регіонів Прикарпаття: Покуття, Гуцульщини, Бойківщини та Опілля. Всередині кожного житла є своєрідний етнографічний музей з одягом, меблями, посудом відповідно до місцевості, з якої привезли хату.

По обіді ми пройдемо вуличками міста, яке тепер має назву Галич. Там, на високому пагорбі Галич-гори,  на правому березі річки Дністер височіє Старостинський замок, що в минулому був потужною фортифікаційною спорудою. Крім замку, в місті є цікава архітектура, симпатичні пам’ятники і зони відпочинку.

Завершиться наша мандрівка в містечку з дивною назвою – Маріямпіль. Це означає «місто Марії». Саме тут відбуваються прощі родин до Маріямпільської Чудотворної ікони Матері Божої і нічні чування родин мігрантів та всіх охочих. Родзинкою містечка є Біблійний сад, освячений у 2011 році. Понад 25 видів дерев і кущів, які згадуються у Біблії, були зібрані з усіх куточків світу. Біля кожного виду встановлені таблички, з яких можна довідатися, де вони описані в Біблії , а також їх богословське значення. Вхід у сад здійснюється через «райські ворота», а на центральній площі встановлена фігура Матері Божої.