Зачарована долина

Вартість туру – 1785 гривень з дитини

Розпочнемо ми нашу мандрівку в замку Берегвар, який тепер має назву санаторій «Карпати». Колись романтичний палац слугував резиденцією та мисливським будинком для шляхетної родини графів Шенборнів. На санаторій він перетворися лише 1946 року, коли у цих краях не лишилось і натяку на аристократів. Казковий вигляд споруди — данина модному наприкінці XIX ст. стилю під назвою “неоромантизм”. Архітектори ніби дійсно прагнули відтворити в реальності казкові палаци, поєднуючи елементи готичної та романської архітектури. А ще на території палацу є знамените джерело молодості і краси, водичкою з якого ви обов’язково вмиєтеся.

Далі нас чекатиме фортеця,  що була свідком однієї з найдраматичніших історій  кохання у Європі. Тут, у замку Сент-Міклош, угорська княгиня  Ілона Зріні зустрічалась із графом Імре Текелі — трансільванським аристократом, очільником повстанців-куруців. Їх взаємне, але трагічне кохання стало легендою, і саме про нього вам розкажуть у стінах древньої фортеці.

І завершимо ми цей день відвіданням замку Паланок і прогулянкою саме цим містом, покровителем якого є Святий Мартін, – Мукачевом. Велична фортеця, що височіє над ним, — головна атракція стародавнього Мукачева. Затишне закарпатське містечко розташоване на берегах ріки Латориці. Воно було зведене на рівній, майже пласкій місцевості, без схилів і пагорбів. Якщо дивитись на місто зверху, здається, ніби воно лежить перед глядачем на долоні. Тим величніше здіймається над Мукачевом замок — за фундамент йому править гора вулканічного походження.

Другого дня ми вирушимо до єдиної в Україні діючої водяної кузні,  історичної  пам’ятки XVIII століття. В селі Лисичово завдяки збереженню кузні проходять різноманітні фестивалі, а туристи із задоволенням відвідують цікаву атракцію.

А потім нас чекає  мальовниче міжгір’я у верхів’ї Смерекового потоку з оригінальними кам’яними утвореннями. Скелі з вторинних кварцитів заввишки від 20 до 100 м внаслідок вивітрювання набули різноманітних фантастичних форм, що нагадують руїни замків (Городище Велетня), дерева (Смерековий Камінь), тварин (Верблюд-Велетень, Соколята). Є тут скам’янілий водоспад — потік застиглої лави. На правому березі потоку є печера з джерелом мінеральної води. Серед буків і ялиць ми справді відчуємо себе в Зачарованій долині.

Третього дня зранку ви зможете зануритись у термальні басейни санаторію «Теплиця». Мінеральна вода надходить у басейни з майже кілометрової глибини і має на виході температуру 39 градусів.  За хімічним складом це – вуглекисла борна бромна кремнієва залозиста хлоридно-натрієва вода слабокисла з високим ступенем мінералізації. Проте ви будете приємно вражені не лише купанням, а й самою територією чудового санаторію, де зможете досхочу відпочити.

До величезної та величної Чорної Гори (568 м над рівнем моря) на Закарпатті притулилося старовинне місто Виноградів. На початку Х ст. Угочай (так називали цю землю колись) захопили угорці, а вже в ХІІІ ст. місто згадується під назвою Севлюш – що якраз і перекладається як “Виноградне”. Переклад з угорської на українську відбувся у 1946 році.
Сучасний Виноградів повністю заслуговує на свою назву. Схили Чорної Гори вкриті виноградниками, сади щоліта дарують персики, абрикоси та винні ягоди, алеї та вулиці міста засаджені сакурами, каштанами та магноліями.

Ми обов’язково піднімемося і до замку Канків, який зараз усього лиш мальовничі руїни, але колись це була потужна фортеця, що захищала долину і її мешканців.