Край виноградників і теплих вод

Вартість туру – 1765 гривень з дитини

До величезної та величної Чорної Гори (568 м над рівнем моря) на Закарпатті притулилося старовинне місто Виноградів. На початку Х ст. Угочай (так називали цю землю колись) захопили угорці, а вже в ХІІІ ст. місто згадується під назвою Севлюш – що якраз і перекладається як “Виноградне”. Переклад з угорської на українську відбувся у 1946 році.
Сучасний Виноградів повністю заслуговує на свою назву. Схили Чорної Гори вкриті виноградниками, сади щоліта дарують персики, абрикоси та винні ягоди, алеї та вулиці міста засаджені сакурами, каштанами та магноліями.

Ми обов’язково піднімемося і до замку Канків, який зараз усього лиш мальовничі руїни, але колись це була потужна фортеця, що захищала долину і її мешканців.

Добре нагулявшись, ви зможете зануритись у термальні басейни санаторію «Теплиця». Мінеральна вода надходить у басейни з майже кілометрової глибини і має на виході температуру 39 градусів.  За хімічним складом це – вуглекисла борна бромна кремнієва залозиста хлоридно-натрієва вода слабокисла з високим ступенем мінералізації. Проте ви будете приємно вражені не лише купанням, а й самою територією чудового санаторію, де зможете досхочу відпочити.

А ввечері вас чекає прогулянка на згаслий вулкан – Чорну Гору. Гора невисока, але дуже мальовнича.

Другого дня ми вирушимо до знаменитого села Королево. Чим воно знамените? Дізнаєтесь по приїзді! А ще там, де Тиса виривається з лещат Хустських воріт, посеред долини, на продовгуватій скелі видніються сірі, з фіолетовим відтінком, руїни стін і вежі Королевського замку Нялаб – одного з найстаріших замків Закарпаття, який ми відвідаємо.

А потім – підйом на гору Фрасин. Вулканічні печери, кремнієва вода і голуба глина – лише деякі з неймовірних речей, якими славна ця гора. До речі, вулкан, яким насправді є гора Фрасин, ще 600 років тому діяв і викидав гарячу воду.

Повертаючись до готелю, ми відвідаємо виноградник, де ви побачите, як росте сонячна ягода, і зможете продегустувати справжній виноградний сік.

Третій день почнеться з дегустації лекварю в унікальному селі Ботар. Ви не знаєте, що таке леквар? От і дізнаєтеся, а заодно скуштуєте! Проте не лише лекварем славне село. Тут єдина в Україні ферма свиней-мангалиць. До речі, продукцію цієї ферми ви також скуштуєте під час дегустації.

Насамкінець нас чекатиме фортеця,  що була свідком однієї з найдраматичніших історій  кохання у Європі. Тут, у замку Сент-Міклош, угорська княгиня  Ілона Зріні зустрічалась із графом Імре Текелі — трансільванським аристократом, очільником повстанців-куруців. Їх взаємне, але трагічне кохання стало легендою, і саме про нього вам розкажуть у стінах древньої фортеці.