Країна гір і водоспадів

Вартість туру – 1675 гривень з дитини

Наша мандрівка розпочнеться в селі Верхня Грабівниця. Бункер знаменитої «Лінії Арпада» зведений впродовж 1939-1944 рр. За історичними джерелами, його довжина сягала 1,5 км (сьогодні доступно близько 800 м). Найнижча точка бункера перевищує глибину 50 м. Ця споруда має 5 входів. Оборонні точки оснащувалися гарматами і кулеметами;  це були прекрасні спостережні пункти: вид з кожного ДОТу відкривався на головну дорогу. Підземні приміщення бункера сполучені ходами-потернами, висота яких сягає 2 м.

На північних схилах Полонини Боржави, там, де височіє гора Гемба, серед крутих скель та лісів причаївся водоспад Шипіт. Іноді тільки несамовитий рев води може підказати, що поблизу є потік з мальовничим водограєм. Саме там буде наша наступна зупинка.

А далі нас чекає чи не найдовший витяг у Карпатах, яким ми піднімемося на гору Гемба. Гарнішого краєвиду ви не побачите з жодного іншого підйомника, а ще ж на вершині вас чекатимуть смачні традиційні і екзотичні напої в чайовні. Зі склянкою збитня чи трав’яного карпатського чаю ви зможете милуватися пейзажами величних Карпат.

Проте хіба можна бути в Карпатах і не піднятися на гору пішки? Це ми з вами зробимо наступного дня, піднявшись на гору Темнатик. Гора висотою 1343м має доволі круті схили, порослі буком і ялицею. Сходження займе у нас цілий день, і стане вашим спогадом про справжню гірську пригоду.

Третього дня нас чекатиме мальовниче й таємниче озеро Синевир. Морське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина — 24 м. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Найспекотнішої днини теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, вас обпече крижаним холодом. Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель — риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді. Виникло озеро внаслідок землетрусу, до нього стікаються три гірські потоки, підтримуючи високий рівень води в будь-яку пору року. Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посередині з води випростовується невеличкий острівець. Ця картина подібна до блакитного ока з темним вічком посередині — саме тому Синевир і отримав свою другу, вельми романтичну назву: Морське Око.

І останньою нашою атракцією буде реабілітаційний центр бурих ведмедів, розміщений у Національному природному парку «Синевир». Сюди привозять ведмедів, з якими погано поводилися попередні господарі. Їх вчать пристосовуватися до природних умов життя.