Метеорит Княгиня і гора Явірник

Вартість туру – 1730 гривень з дитини

Найбільший у Європі метеорит мав щастя впасти на територію України. Щоправда, тоді це була Австро-Угорщина, йшов 1866 рік. Одного червневого вечора у небі над горами промайнула полум’яна куля. Вибух! І тисячі дрібних камінців розсипались околицями. За два тижні по тому, Василь Крив’яник, звичайний селянин, збирався косити сіно. А замість того на поляні Чорна млака, з глибокої воронки, присипаної пухким ґрунтом, відкопав каменюку вагою майже 280 кг. То було ядро метеориту. До речі, тут свого часу побував Жюль Верн. А тепер зможете побувати й ви! Весь перший день ми з вами проведемо в мандрівці до Княгининського метеориту. Повз джерела мінеральної води, правічні букові ліси; повз дуби, вік яких сягає більше тисячі років; повз карстові печери ми прийдемо до урочища Чорні млаки, де й дізнаємося все про унікальний метеорит.

А наступного дня нас чекає підйом на гору Явірник у масиві Полонинський Бескид. Висота гори 1017 м.  Незважаючи на незначну висоту хребта, його вершина заростає високогірними травами, кущами чорниці та малини. Схили гори Явірник переважно покриті деревами буку та явора, в незначній мірі також зростають хвойні дерева.

А під вечір дорогою до Ужгорода ми відвідаємо Невицький замок.  Напівзруйнований замок не може вразити пишністю. Проте старовинні стіни здатні оповісти не одну цікаву історію тим, хто вміє слухати. Руїни величного палацу лежать між селами Кам’яниця та Невицьке, а неподалік котить свої хвилі річка Уж. Навіть від автодороги можна помітити сіру стіну та грізні башти Невицького замку. Історія цієї твердині починається у далекому XII ст., а закінчується в ХVІІ. Проте більш містичне місце в Україні годі знайти. Чому? Дізнаєтесь, коли опинитесь на мурах твердині.

Третього дня нас чекає Ужгородський замок і саме місто Ужгород.  Заснування замку датується 9 століттям і пов’язується із легендарним князем Лаборцем. Фортеця на той час була дерев’яною, що складалася із дитинця і частоколу. Угорці напали на князівство Лаборця і спалили замок. У 10 столітті територію цитаделі завойовують угорці, які розпочинають будівництво нової споруди,

Сам Ужгород вам запам’ятається не менше, адже це місто затишної пішохідної Корзо, квітучих сакур, неймовірно смачних солодощів, а ще мініатюрних скульптур, які ми з вами шукатимемо під час прогулянки.

Насамкінець нас чекатиме фортеця,  що була свідком однієї з найдраматичніших історій  кохання у Європі. Тут, у замку Сент-Міклош, угорська княгиня  Ілона Зріні зустрічалась із графом Імре Текелі — трансільванським аристократом, очільником повстанців-куруців. Їх взаємне, але трагічне кохання стало легендою, і саме про нього вам розкажуть у стінах древньої фортеці.