Над Дністровським каньйоном

Вартість туру – 1520 гривень з дитини

Спочатку ми помандруємо до Червоногородського замку, який  вважається одним з найзагадковіших і найромантичніших замків Тернопільщини. Туристи часто асоціюють його із казковими «Двома вежами» з саги Толкієна «Володар персня». А поруч – знаменитий Джуринський водоспад.  Це  найвищий рівнинний водоспад України. Краса цих місць вразить вас і буде кликати на нові й нові зустрічі з чудовим Придністров’ям.

Потім наш шлях проляже до мальовничого села Торговиця. Там народився один з найяскравіших українських письменників Лесь Мартович – його музей ми й відвідаємо.

Безсмертні творіння сатирика назавжди увійшли в золотий фонд нашої культури. Письменник жив і творив за девізом: “Не для слави, а для людей”. В експозиції представлені макет хати, в якій народився письменник, селянський одяг його батьків.. Експонується матрикул Л.Мартовича, виданий Віденським університетом в 1902 р., який засвідчує, що письменник теж там навчався.

Завершимо день ми екскурсією містечком Городенка. Маленьке покутське містечко має чим похвалитися. Насамперед це надзвичайної краси костел та монастир театинів – одні з найцінніших пізньобарокових пам’яток. На замовлення Потоцьких храм споруджували впродовж 1745-1769 рр. у співпраці з Й.-Ґ. Пінзелем. До комплексу, окрім храму та корпусу монастирських келій, входить колона зі статуєю Пречистої Діви Марії роботи Пінзеля. Звичайно, не оминемо ми й музей етнографії Покуття, адже це одна з найцікавіших етнічних груп Західної України. А ми ж з вами в покутській столиці!

Наступного ранку ми вирушимо до Чернелиці, де оглянемо руїни замку Чорторийських. Волинський княжий рід мав маєтності аж на Покутті, і тут стояв потужний замок Михайла Чорторийського, що захищав кордони Речі Посполитої. В цьому замку кілька разів гостював навіть сам король Ян Собеський.

Потім ми вирушимо в Копачинці, де діє дуже незвична ферма – равликова. Ви побачите, як вирощують двісті тисяч екзотичних тваринок, а також за бажанням зможете продегустувати звичні для Іалії, Іспанії і Франції, але дуже нетрадиційні для України страви.

Завершимо ми день у Хмелевій, на березі Дністра, де відпочиватимемо на базі «Білий бізон». Там ви зможете пограти у волейбол, здійснити мандрівку берегом величного Дністровського каньйону, просто релаксувати, спостерігаючи за навколишньою красою. За бажанням групи можлива організація другого дня ночівлі на базі серед розкішної природи.

Третього дня нас чекає Раковець. У цьому селі не лише руїни замку, розміщені на мальовничій скелі над Дністром, а й справжній річковий порт. Дністровський каньйон робить у цих місцях такі неймовірні петлі і вигини, що від пейзажів захоплює дух.

Потім вирушимо до Монастирка, де є вапняковий масив, утворений мохом та тривалою роботою води, а на його скельному виступі є печера та унікальний водоспад Дівочі сльози. Невеличкий струмок, стікаючи по вкритому мохом вапняному карнизу, через відсутність русла розбивається на безліч «ниток» із крапель, які утворюють водяну завісу. Однак вода не розмиває породу, а навпаки – завдяки осадам карбонату кальцію скелі ростуть, набуваючи незвичних форм. Такий природний водоспадний покрив кілька метрів завширшки приховує за собою невеличкий грот, де можуть поміститися кілька чоловік. І все це – на тлі мальовничого пейзажу Дністровського каньйону.

Зрештою, не оминемо знаменитий Уніж, де відбуваються фестивалі «Уніж» та «АртПоле». Село розміщене в мальовничій місцині, де сама природа потурбувалася про те, щоб зробити сцену для велелюдних дійств.

А під вечір нас чекає одне з найгарніших міст України, окрасою і перлиною якого є барокова ратуша (1751р.), безсмертне творіння двох геніїв: архітектора Бернарда Меретина і скульптора Іоана Георга Пінзеля. Будівля є чудовим поєднанням архітектури та скульптури й сміливо може вважатися бароковою візиткою України.

Але не ратушею єдиною відоме місто над Стрипою, на замковій горі оглянемо руїни замку Бучацьких (ХІV-XVIIст.), Миколаївську церкву (1610р.), споруди Василиянського монастиря (1753-1770рр.), костел Собору Успіння Богородиці (1761-1763рр.), в якому знаходься вівтар зроблений І.Пінзелем, церкву св. Покрови, яку збудував Б.Меретин.