На Бойківщину до Бескидів

Вартість туру – 1675 гривень з дитини

Пропонуємо вам мандрівку, що поєднує в собі унікальну красу древнього міста, історичні й архітектурні шедеври, а також неймовірну природу Сколівських Бескидів.
Розпочнемо ми нашу подорож у древньому Дрогобичі – на батьківщині Юрія Котермака, що був одним з найвизначніших діячів епохи Відродження та ректором найдавнішого в Європі Болонського університету. Ви побачите включену до Світової спадщини ЮНЕСКО дерев’яну церкву святого Юра, готичний костел святого Варфоломія, міську ратушу, розкішну віллу Б’янки, та й просто поринете в чудову атмосферу справді європейського міста.
Ми відвідаємо село Нагуєвичі – батьківщину геніального Івана Франка. Ви побачите батьківську хату українського поета та вченого, прогуляєтесь стежками мальовничого села, зможете краще зрозуміти творчість письменника.
Нас чекає знаменитий курорт Трускавець, мінеральні води якого відомі своїми цілющими властивостями ще з шістнадцятого століття.
Також ми зробимо зупинку в Східниці, де посеред прикарпатського лісу поп’ємо цілющої мінеральної води просто з природного джерела.
Наступного дня ми піднімемося на гору Парашка, відчувши на собі всю велич Сколівських Бескидів. Це найвища вершина цього масиву. Її оточують ліси, де ростуть ялини і ялиці, а ще бук, явір, береза. Місцями можна натрапити на праліс, тобто ліс, який ніколи не вирубували через важкодоступність до зворів (глибоких ярів та урочищ). З південного боку досі збереглася мисливська стежка, яку вибудували бойки-верховинці у кінці ХІХ століття. На солонцях неподалік цієї стежки уранці можна побачити стада оленів. За свідченням орнітологів, на схилах гори гніздяться дві пари рідкісних птахів – соколів-балабанів, які занесені у Червону книгу. У важкодоступних урочищах можна натрапити на сліди ведмедя та рисі. Ці звірі також занесені у Червону книгу. Верхи гори Парашки мають всі ознаки високогірної тундри. Сніжники на північних схилах не розтають часто до кінця травня. Альпійські луки багаті на криволісся та різнотрав’я, а також на рідкісні лікувальні рослини: арніку, дженджору, калган. Свого часу активне випасання та випалювання завдало шкоди альпійським лукам, однак останнім часом у зв’язку з тим, що територія набула статусу Національного парку, різнотрав’я відновлюється.
Третього дня ми продовжимо нашу мандрівку в селі Урич, поруч з яким сотні років тому була розташована знаменита фортеця Тустань. Це унікальна пам’ятка історії, археології, архітектури та природи, яка майже не має аналогів у Європі. Вона виникла у ІХ ст., як важливий оборонний і митний пункт, заснований племенами Білих хорватів. Повз неї по Карпатських перевалах проходив Соляний шлях, яким перевозилася сіль з Галичини в країни Центральної Європи. Зараз частково відтворена фортеця приваблює тисячі туристів, а щоліта біля неї проводяться лицарські фестивалі.
І насамкінець нас чекає пам’ятка археології європейського значення – найдавніше поселення типу «мисливський табір» у печерних умовах материкової України (вік — бл. 45,5 тисяч років). Кажуть, що грот стоїть на кістках велетнів, один з яких пильнує вхід у печеру й тепер. Як би там не було, а десятки тисяч років тому у цій печері справді жили неандертальці. Ви ж зможете зробити чудову фотосесію!