Родзинки Закарпаття

Вартість туру – 1705 гривень з дитини

Розпочнемо ми нашу мандрівку в замку Берегвар, який тепер має назву санаторій «Карпати». Колись романтичний палац слугував резиденцією та мисливським будинком для шляхетної родини графів Шенборнів. На санаторій він перетворися лише 1946 року, коли у цих краях не лишилось і натяку на аристократів. Казковий вигляд споруди — данина модному наприкінці XIX ст. стилю під назвою “неоромантизм”. Архітектори ніби дійсно прагнули відтворити в реальності казкові палаци, поєднуючи елементи готичної та романської архітектури. А ще на території палацу є знамените джерело молодості і краси, водичкою з якого ви обов’язково вмиєтеся.

Далі нас чекатиме фортеця,  що була свідком однієї з найдраматичніших історій  кохання у Європі. Тут, у замку Сент-Міклош, угорська княгиня  Ілона Зріні зустрічалась із графом Імре Текелі — трансільванським аристократом, очільником повстанців-куруців. Їх взаємне, але трагічне кохання стало легендою, і саме про нього вам розкажуть у стінах древньої фортеці.

І завершимо ми цей день відвіданням замку Паланок і прогулянкою саме цим містом, покровителем якого є Святий Мартін, – Мукачевом. Велична фортеця, що височіє над ним, — головна атракція стародавнього Мукачева. Затишне закарпатське містечко розташоване на берегах ріки Латориці. Воно було зведене на рівній, майже пласкій місцевості, без схилів і пагорбів. Якщо дивитись на місто зверху, здається, ніби воно лежить перед глядачем на долоні. Тим величніше здіймається над Мукачевом замок — за фундамент йому править гора вулканічного походження.

А наступний день ми проведемо в захоплюючій мандрівці в гори. Довжина маршруту: 18,5 км, перепад висот — 1381 м. Маршрут починається у селі Вовчий, далі проходить на гори Плай та Скаланка, потім продовжується на гору Зенова (1365 м), гору Стій (1681 м) та завершується підйомом на гору Великий Верх (1598 м). На маршруті ми оглянемо заказник державного значення “Росішний”, розташований на західних схилах гори Стій, та залишки військової радіолокаційної станції на вершині гори Стій. Краєвиди навколо запам’ятаються вам на все життя, а підйом стане гарною перевіркою на витривалість.

Наш третій день розпочнеться в селі Верхня Грабівниця. Бункер знаменитої «Лінії Арпада» зведений впродовж 1939-1944 рр. За історичними джерелами, його довжина сягала 1,5 км (сьогодні доступно близько 800 м). Найнижча точка бункера перевищує глибину 50 м. Ця споруда має 5 входів. Оборонні точки оснащувалися гарматами і кулеметами;  це були прекрасні спостережні пункти: вид з кожного ДОТу відкривався на головну дорогу. Підземні приміщення бункера сполучені ходами-потернами, висота яких сягає 2 м.

На північних схилах Полонини Боржави, там, де височіє гора Гемба, серед крутих скель та лісів причаївся водоспад Шипіт. Іноді тільки несамовитий рев води може підказати, що поблизу є потік з мальовничим водограєм. Саме там буде наша наступна зупинка.

А далі нас чекає чи не найдовший витяг у Карпатах, яким ми піднімемося на гору Гемба. Гарнішого краєвиду ви не побачите з жодного іншого підйомника, а ще ж на вершині вас чекатимуть смачні традиційні і екзотичні напої в чайовні. Зі склянкою збитня чи трав’яного карпатського чаю ви зможете милуватися пейзажами величних Карпат