Солоні озера України

Вартість туру – 1655 гривень з дитини

Першою нашою зупинкою  буде Яремче – відомий кліматичний курорт, що розташований між живописними горами в мальовничій долині річки Прут. Тисячі людей милуються щороку каскадним водоспадом  Пробій  (Яремчанський Гук) та дерев’яним рестораном «Гуцульщина». Сувенірний ринок Яремче  — мекка народно-прикладного мистецтва.  З умілих і працьовитих рук місцевих майстрів виходять писанки, різблені, інкрустовані й випалені дерев’яні вази, шкатулки, тарілі, ложки, діжки, різноманітний керамічний посуд, куманці, кахлі, скульптурки, вишиті й ткані сорочки, рушники, килими й верети, ліжники, вироби з бісеру, металу й шкіри.

Продовжиться день відвіданням водоспаду Труфанець. Це найвищий водоспад на Закарпатті! Вода тут падає з висоти 36 метрів, утворюючи систему з п’яти мальовничих каскадів.

Потім ми приїдемо в село Кваси, названі так через “квасну”, тобто мінеральну воду, якої тут на кожному кроці по джерелу! Мальовниче селище, оточене височенними горами, радо зустріне вас. Мало хто знає, але  у Квасах — більше 80-ти джерел мінеральних вод (а хтось з місцевих скаже, що й всі 200 — просто місця знати треба, де та вода живильна струменить!). Лікувальні властивості мінеральних вод — “квасних”, як кажуть тут — масово почали використовувати ще за часів Австро-Угорщини, а в середині ХІХ століття тут було збудовано водолікарню та купелі “Буркут”.

Наступний день ми проведемо в Солотвино – унікальному не лише для України курорті. Вода соляних озер Солотвино за своїми лікувальними властивостями аналогічна водам Мертвого моря. Перше озеро з’явилося кілька десятків років тому на місці шахти Кунігунда, яка відпрацювала свій ресус ще у минулому столітті. З часом площа водойм на місці просідання грунтів збільшувалась і нині сягає майже 10 га. Вода у цих озерах дуже солона, і не дасть вам потонути, навіть якщо ви не вмієте плавати. Також ви зможете намаститися лікувальними грязями і зробите неймовірну фотосесію. Проте не лише купаннями славне Солотвино. Ми побуваємо в музеї солеваріння, а також на місці, де ще в часи Римської імперії була соляна копальня.

Третього дня нас чекає справжнісінький центр Європи! І розташований він у селі Ділове – саме так визначили географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні. Туристи дуже люблять доторкнутись до центру Європи та загадати бажання. Місцеві кажуть, що після того, як доторкнешся до пам’ятного знаку, обов’язково вирушиш у мандри Європою. Навіть, якщо ти цього не планував.

Завершимо  ми нашу подорож у столиці Прикарпаття – Івано-Франківську. Колишній Станиславів досі несе на собі відбиток епох польського і австрійського панування, водночас залишаючись цілком українським містом. Молодше покоління мешканців з любов’ю називає своє місто Франик, і ми переконані, що фонтани, пішохідні вулички, зони відпочинку, сквери, а також цікава європейська архітектура надихнуть і вас любов’ю до славного міста