Таємниці срібної землі

Вартість туру – 1725 гривень з дитини

Спочатку ми відвідаємо Невицький замок.  Напівзруйнований замок не може вразити пишністю. Проте старовинні стіни здатні оповісти не одну цікаву історію тим, хто вміє слухати. Руїни величного палацу лежать між селами Кам’яниця та Невицьке, а неподалік котить свої хвилі річка Уж. Навіть від автодороги можна помітити сіру стіну та грізні башти Невицького замку. Історія цієї твердині починається у далекому XII ст., а закінчується в ХVІІ. Проте більш містичне місце в Україні годі знайти. Чому? Дізнаєтесь, коли опинитесь на мурах твердині.

Далі нас чекає Ужгородський замок і саме місто Ужгород.  Заснування замку датується 9 століттям і пов’язується із легендарним князем Лаборцем. Фортеця на той час була дерев’яною, що складалася із дитинця і частоколу. Угорці напали на князівство Лаборця і спалили замок. У 10 столітті територію цитаделі завойовують угорці, які розпочинають будівництво нової споруди,

Сам Ужгород вам запам’ятається не менше, адже це місто затишної пішохідної Корзо, квітучих сакур, неймовірно смачних солодощів, а ще мініатюрних скульптур, які ми з вами шукатимемо під час прогулянки.

Наступного дня ви зможете досхочу накупатися в термальних басейнах комплексу «Золота Гора».
До послуг гостей п’ять термальних басейнів: один великий відкритий термальний басейн (t° +29°), маленький відкритий термальний басейн (t +39°), відкритий дитячий басейн, великий критий термальний басейн ( t° + 26°) та джакузі (t° + 34°) . На території є роздягалка, душеві, лоббі – бар та піцерія. За хімічним складом та температурою вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвих гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації. Схожі води є на курорті Котре у Франції, курорті «ЕМС» у Німеччині, і на знаменитому курорті Тепліце в Чехії.

Далі ми вирушимо до замку в селі Середнє. Це унікальна споруда, бо будували фортецю таємничі тамплієри, – чернечий лицарський орден, що прославився пошуками Святого Грааля. Що тамплієри шукали на наших землях, дізнаєтеся під час екскурсії до замку.

І завершимо ми цей день відвіданням замку Паланок і прогулянкою саме цим містом, покровителем якого є Святий Мартін, – Мукачевом. Велична фортеця, що височіє над ним, — головна атракція стародавнього Мукачева. Затишне закарпатське містечко розташоване на берегах ріки Латориці. Воно було зведене на рівній, майже пласкій місцевості, без схилів і пагорбів. Якщо дивитись на місто зверху, здається, ніби воно лежить перед глядачем на долоні. Тим величніше здіймається над Мукачевом замок — за фундамент йому править гора вулканічного походження.

Наступного дня нас чекає коротка прогулянка до водоспаду Скакало, що утворений гірськими потоками ріки Синявки. Він утворився на місці виверження вулканічних порід. Річечка утворює каскад струмків, які ніби скачуть з одного каменя на інший. Тому водоcпаду і дали таку несерйозну назву “Скакало”.

Далі нас чекатиме фортеця,  що була свідком однієї з найдраматичніших історій  кохання у Європі. Тут, у замку Сент-Міклош, угорська княгиня  Ілона Зріні зустрічалась із графом Імре Текелі — трансільванським аристократом, очільником повстанців-куруців. Їх взаємне, але трагічне кохання стало легендою, і саме про нього вам розкажуть у стінах древньої фортеці.

Завершимо ми нашу мандрівку в замку Берегвар, який тепер має назву санаторій «Карпати». Колись романтичний палац слугував резиденцією та мисливським будинком для шляхетної родини графів Шенборнів. На санаторій він перетворися лише 1946 року, коли у цих краях не лишилось і натяку на аристократів. Казковий вигляд споруди — данина модному наприкінці XIX ст. стилю під назвою “неоромантизм”. Архітектори ніби дійсно прагнули відтворити в реальності казкові палаци, поєднуючи елементи готичної та романської архітектури. А ще на території палацу є знамените джерело молодості і краси, водичкою з якого ви обов’язково вмиєтеся