Термальні води Закарпаття

Вартість туру – 1710 гривень з дитини

Розпочнемо ми нашу мандрівку в замку Берегвар, який тепер має назву санаторій «Карпати». Колись романтичний палац слугував резиденцією та мисливським будинком для шляхетної родини графів Шенборнів. На санаторій він перетворися лише 1946 року, коли у цих краях не лишилось і натяку на аристократів. Казковий вигляд споруди — данина модному наприкінці XIX ст. стилю під назвою “неоромантизм”. Архітектори ніби дійсно прагнули відтворити в реальності казкові палаци, поєднуючи елементи готичної та романської архітектури. А ще на території палацу є знамените джерело молодості і краси, водичкою з якого ви обов’язково вмиєтеся.

Далі ми піднімемося на Скелю кохання, з якої нам відкриються неймовірної краси краєвиди долини річки Латориці. На вас чекає сходження лісовими буковими схилами, серед вкритих зеленим мохом валунів. Саме ця скеля і є воротами до долини, де розташоване місто Мукачево.

І завершимо ми цей день відвіданням замку Паланок і прогулянкою саме цим містом, покровителем якого є Святий Мартін, – Мукачевом. Велична фортеця, що височіє над ним, — головна атракція стародавнього Мукачева. Затишне закарпатське містечко розташоване на берегах ріки Латориці. Воно було зведене на рівній, майже пласкій місцевості, без схилів і пагорбів. Якщо дивитись на місто зверху, здається, ніби воно лежить перед глядачем на долоні. Тим величніше здіймається над Мукачевом замок — за фундамент йому править гора вулканічного походження.

Наступний день ми розпочнемо на райських пагорбах, порослих виноградом. Ви побачите, як росте сонячна ягода, побачите різні сорти винограду і про дегустуєте справжній виноградний сік.

А вже після цього вирушимо до знаменитих термальних басейнів у Косино. Розміщення комплексу поблизу кордону з Угорщиною суттєво вплинуло на стиль, в якому він виконаний. В основному, це австро-угорський стиль, якому відповідають біла штукатурка і  коричневе  дерево, специфічні різьблення по ньому. Особливо цей стиль підкреслює діюча австрійська піч на дровах, раритетний настінний годинник, прядені вручну штори, із притаманною цій території вишивкою, у вигляді тюльпанів.  Комплекс розміщено  на шлейфі залягання мінеральних термальних вод, що проходить через Францію, Італію, Іспанію, Сербію, Хорватію, Австрію, Швейцарію та Балкани. В Україні цей шлейф охоплює Закарпаття, в тому числі Виноградівський і Берегівський райони, де, на території 200-річного дубового гаю площею у 8 гектарів, і розташовано термальні басейни.
Гарячий гейзер термальної води прямує із самого серця землі та потрапляє в термальний басейн з температурою 41°C. Глибина свердловини 1190 метрів під землею .

Увечері ми прогуляємось містечком Берегово, що розташоване біля підніжжя невисоких гір, схили яких засаджені виноградниками. Це місто – центр угорської культури в Україні. Через місто протікає річка Верке, яку також називають каналом, оскільки вона з’єднує Боржаву і Латорицю. Колоритна атмосфера містечка полонить вас навіть після короткої прогулянки, і ви захочете неодмінно ще раз повернутися до Берегова.

Тим більше що наступний ранок принесе вам можливість купання в термальних басейнах, вода в які надходить з джерел кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації. Аналоги зустрічаються на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та у Новій Зеландії. Температура води берегівського басейну-купальні ніколи не опускається нижче 36 градусів, а мінеральна вода надходить у нього зі свердловини глибиною 1680 м. Ця вода добре впливає на здоров’я людей зі серцево-судинними недугами, варикозом, артритом, остеохондрозом, захворюваннями нервової системи. Вода білого кольору, непрозора, солона на смак.

Насамкінець нас чекатиме фортеця,  що була свідком однієї з найдраматичніших історій  кохання у Європі. Тут, у замку Сент-Міклош, угорська княгиня  Ілона Зріні зустрічалась із графом Імре Текелі — трансільванським аристократом, очільником повстанців-куруців. Їх взаємне, але трагічне кохання стало легендою, і саме про нього вам розкажуть у стінах древньої фортеці.