Cеред гір, Озер і водоспадів

Вартість туру – 1665 гривень з дитини

На північних схилах Полонини Боржави, там, де височіє гора Гемба, серед крутих скель та лісів причаївся водоспад Шипіт. Іноді тільки несамовитий рев води може підказати, що поблизу є потік з мальовничим водограєм. Саме там буде наша перша зупинка.

А далі нас чекає чи не найдовший витяг у Карпатах, яким ми піднімемося на гору Гемба. Гарнішого краєвиду ви не побачите з жодного іншого підйомника, а ще ж на вершині вас чекатимуть смачні традиційні і екзотичні напої в чайовні. Зі склянкою збитня чи трав’яного карпатського чаю ви зможете милуватися пейзажами величних Карпат.

Далі ми зупинимося в знаменитому селі Сойми. Воно є бальнеологічним курортом, який відомий з кінця XVIII ст. Місцева мінеральна вода не має аналогів у світі і в міжнародній класифікації зареєстрована під власною назвою “Сойминська”. В воді найбільший вміст кальцію серед усіх гідрокарбонадних вод України, наявні й інші мікроелементи (магній, літій, борна кислота, хлориди заліза).

І останньою нашою атракцією цього дня буде реабілітаційний центр бурих ведмедів, розміщений у Національному природному парку «Синевир». Сюди привозять ведмедів, з якими погано поводилися попередні господарі. Їх вчать пристосовуватися до природних умов життя.

Другого дня нас чекатиме мальовниче й таємниче озеро Синевир. Морське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина — 24 м. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Найспекотнішої днини теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, вас обпече крижаним холодом. Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель — риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді. Виникло озеро внаслідок землетрусу, до нього стікаються три гірські потоки, підтримуючи високий рівень води в будь-яку пору року. Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посередині з води випростовується невеличкий острівець. Ця картина подібна до блакитного ока з темним вічком посередині — саме тому Синевир і отримав свою другу, вельми романтичну назву: Морське Око.

Далі нас чекатиме одне з найгарніших сіл Закарпаття, в якому розташовано 10 музеїв, 20 пам’ятників, 50 визначних історичних місць, найвідоміші з яких музей народної архітектури та побуту “Старе село”, музей залізничної справи “Колочавська вузькоколійка” та музей “Колочавський бокораш”. Ми з вами будемо мати чудову нагоду пройтися вуличками «Старого села», слухаючи захоплюючу розповідь екскурсоводів.

А прогулянка до джерела мінеральної води стане гарним завершенням дня.

І останній день у Карпатах ми проведемо, підіймаючись на гору Стримба – одну з наймальовничіших гір масиву Горгани. Висота Стримби — 1719 м. Трапляються малі озерця, кам’яні розсипища. Схили круті. Вершина Стримби місцями заросла гірською сосною, схили — мохово-трав’янистими та смереково-буковими лісами. А ще на Стримбі розміщена унікальна школа вівчарства.