При дворі князів Острозьких

 

Вежа острозького замку
Вежа острозького замку

Одноденна екскурсія до Острога стане для вас приємним, а може й несподіваним відкриттям. Древнє місто, що в часи середньовіччя тривалий час було епіцентром українського політичного і духовного життя, відкриє вам свої таємниці і подарує незабутні години спілкування з історією.

Замок  має своєрідне архітектурне обличчя, адже ця споруда не лише служила помешканням князів, а й була надійною обороною від частих у роки раннього середньовіччя татарських набігів. Шляхетський давній рід князів Острозьких перетворив місто на епіцентр культурного і духовного розвитку. Кілька століть саме Остріг був тим якорем, що утримував від знищення українську ідентичність. Тут працював першодрукар Іван Федоров, тут князь Василь-Костянтин Острозький засновує знамениту академію, тут плекалась рідна церква і виховувались покоління воїнів, здатних захистити державу. Без перебільшення можна сказати, що в часи розквіту князівські володіння Острозьких були справжнім українським королівством.

Окрасою міста стала відроджена Острозька академія. Гармонійне поєднання середньовіччя і модерну створює особливу ауру, властиву таким знаменитим університетським містечкам, як Кембридж і Оксфорд. Вас приємно здивує сучасна і стильна споруда Наукової бібліотеки університету, яка є найкращим інформаційним центром у нашій області. А прогулянка самою академією і її територією змусить вас, незалежно від віку, відчути палке бажання стати студентом найстарішої української «альма-матер». А ще в музеї при академії постійно відбуваються цікаві виставки.

І насамкінець ми відвідаємо знаменитий Межиріцький монастир. Монастир-фортеця, що височить над дзеркалом ставка, вже здалеку заворожує. Нагромадження оборонних мурів та веж у синтезі із хрестами та банями церков нагадує декорацію із казкового фільму. Цей видатний архітектурний ансамбль є одним із найстаріших культово-фортифікаційних об’єктів України.

Орієнтовна вартість туру:

Для дітей – 120 грн/особа

Для дорослих – 140 грн/особа

У вартість включено:

  • Проїзд комфортабельним автобусом;
  • Плата за вхід в музеї;
  • Послуги гіда, екскурсовода;
  • Туристичне страхування.