“Золота підкова” Львівщини (Золочів – Підгірці – Олесько)

Палац в Підгірцях
Палац в Підгірцях

Один з найвідоміших, а водночас і найцікавіших маршрутів, який дасть вам можливість поринути в унікальну атмосферу середньовічної України. Зовсім поруч один від одного розташовані три замки, кожен з яких має свою неповторну історію, свої легенди і навіть своїх привидів. Епоха воєн і визвольних змагань залишила нам ці грізні стіни, але в них вирішувались не лише долі держав, а й долі багатьох відомих людей.   Ви відкриєте для себе таємничий світ давньої України, на цілий день станете персонажем казкового світу шляхетних лицарів і прекрасних панночок.

Під’їжджаючи до Олеська, ви побачите фортецю на пагорбі, одну з найстаріших в Україні. Замок славиться унікальною колекцією старовинних дерев’яних скульптур, частина з яких, авторства геніального Іоанна Георгія Пінзеля, нещодавно експонувалась у знаменитому паризькому Луврі. Ці древні стіни пам’ятають не одну історію кохання королів і вельмож, а одна із закоханих пар і досі не залишила замку – кажуть, що душі Адама Жолкевського і дочки власника замку Марціани блукають ночами старовинними галереями.

Підгірці, які в часи розквіту називали українським Версалем, вражають пишнотою ренесансної архітектури і зачаровують неймовірними краєвидами. В підвалах замку відтворено лабораторію середньовічного алхіміка, адже один із його власників, Северин Жевуський, захоплювався цією наукою. І хоч палац тривалий час перебуває в стані реставрації, його краса заполонить ваші серця.

Золочівський палац протягом століть служив людям у найрізноманітніших якостях – від пишного замку до похмурої тюрми. Тому експозиція музею включає в себе і тронну залу, і кімнату, що нагадує про криваві роки радянської окупації. Побудований королем Яном Собеським для коханої дружини Марисеньки Китайський палац унікальний для України. Розміщений у ньому Музей східних культур вражає цікавими експонатами, серед яких фрагмент єгипетського саркофагу, східні тканини, японська графіка. Вас обов’язково зацікавлять камені тамплієрів з таємничими написами, які досі не розшифровані. Кажуть, що ці камені мають магічну силу – ви зможете це перевірити.

Орієнтовна вартість туру:

Для дітей – 270 грн/особа

Для дорослих – 390 грн/особа

У вартість включено:

  • Проїзд комфортабельним автобусом;
  • Плата за вхід в музеї;
  • Послуги гіда, екскурсоводів;
  • Туристичне страхування.